کارگاه آشنائی با مدل دیسک DISC

workshopپیرو این مطلب، بعد از هماهنگی های به عمل آمده، کارگاه آشنائی با مدل دیسک (DISC) در روز چهارشنبه مورخ ۴ تیرماه ۱۳۹۳ از ساعت ۸۳۰ تا ۱۱۳۰ برگزار میشود. در صورت تمایل در بخش نظرات همین نوشته، آمادگی خود را اعلام فرمائید تا هماهنگی لازم به عمل آید.

برای دوستانی که قبلاً اعلام آمادگی کرده بودند، ایمیل اطلاع رسانی ارسال شده است.

در این  کارگاه ضمن اشاره به کاربردهای سازمانی، تاکید بیشتر بر استفاده از یافته های این مدل برای شناخت خود خواهد بود، و مستحضرید که خودآگاهی کلید توسعه فردی است.

سربلند باشید

اگر مفید بود، عضو شوید و یا به اشتراک بگذارید

برای آشنائی با کاربرد عملی این نوشته ها، در سازمان خودتان، روی عناوین زیر کلیک کنید:

جذب و استخدام

یافتن فرد مناسب برای سمت مناسب و در زمان مناسب، دغدغه اصلی در مرحله جذب و استخدام است. ما در این مرحله همراه شما هستیم و به کمک ابزارهای کارآمد یک سیستم پشتیبان تصمیم گیری به شما پیشنهاد میکنیم.

انگیزش و نگهداشت

وقتی افراد مناسب را انتخاب کردید، بر سر حق الزحمه هم به توافق رسیدید، نگهداشت این کارکنان چندان ساده نخواهد بود. ما امیدواریم بتوانیم همراه شما باشیم تا با پرهیز از سعی و خطا، ریزش نیروهای خود را به حداقل ممکن تقلیل دهید.

ارتقا و توسعه

جنبه های مالی، تنها جاذبه های شغلهای سازمانی نیستند. مسیر پیش رو (کار راهه شغلی) و شایسته سالاری برای کارکنان سازمانها چه بسا مهم تر بوده و به آنها انگیزه میدهد که با جان و دل در سازمان بمانند و نقشی در آینده خود ایفا کنند.

عملکرد و مدیریت

وقتی افراد وارد سازمان میشود و به اصطلاح در پست خود مستقر میشوند، با به کارگیری روشهای ساده و توجه به نیازهای مادی و معنوی کارکنان، میتوانید آنها را به گونه ای مدیریت کنید که روابطی برنده -برنده برای دراز مدت میان شما برقرار باشد.


۴۰ دیدگاه

 1. رسول باغبان گفت:

  با سلام،
  بنده آمادگى خودم رو براى حضور در این مارگاه اعلام مى کنم.
  ممنون

 2. هاشمی گفت:

  سلام
  منهم مایل به شرکت در این کارگاه هستم ولی امکان حضور در تهران برایم مقدور نیست.

 3. @هاشمی
  سلام
  این خیلی اسباب شرمندگی من است. امیدوارم در آینده بتوانم به این بهانه به شهرهای مختلف کشور سفر کنم.
  سربلند باشید

 4. گوهری گفت:

  با سلام
  خواهشمندم جزییات بیشتر شامل محتویات دوره٬ مکان برگزاری و هزینه های مرتبط رو ارسال فرماپید.
  من مایل به شرکت در این دوره هستم.
  متشکرم

 5. سلام
  چه اتفاق خوب و مبارکی
  ممنون می‌شوم شرایط شرکت در کارگاه را برای بنده نیز ارسال فرمایید.

 6. @رسول باغبان
  @اکبری تبار
  @گوهری
  سلام
  از لطف شما متشکرم.
  اطلاعات کارگاه به ایمیلهای شما ارسال شد.
  سربلند باشید

 7. شبستانی گفت:

  سلام
  باعث افتخار است که بنده در این کارگاه باشم
  لطفا بنده را هم در جریان برنامه بگذارید

 8. @شبستانی
  سلام
  اطلاعات به آدرس شما ارسال شد
  سربلند باشید

 9. حمید گفت:

  با سلام
  من مایل به شرکت هستم، در صورت امکان شرایط را برای بنده نیز ارسال فرمایید.

 10. علاقمند گفت:

  لطفا من را هم جهت حضور در کارگاه در نظر داشته باشید.
  باتشکر

 11. فرزانه گفت:

  با عرض سلام
  ممنون می شوم اطلاعات کارگاه را برایم ارسال نمائید.
  امکانش هست روز پنجشنبه برگزار شود؟

 12. الميرا گفت:

  علاقمند به شرکت هستم لطفا شرایط کارگاه و ونام مدرس و هزینه و محل برگزاری را برایم ارسال فرمایید ممنونم

 13. astane گفت:

  سلام و خداقوت
  دقیقا کجا؟

 14. @حمید
  @علاقمند
  @فرزانه
  @المیرا
  @astane
  با سلام
  اطلاعات کارگاه به ایمیلهای شما ارسال شد.
  سربلند باشید

 15. عليرضا گفت:

  سلام؛
  هزینه؟
  مکان؟
  سرفصلها؟

 16. رویا جنوبی گفت:

  سلام لطفا اطلاعات کارگاه را برایم ارسال کنید. متشکرم.

 17. دلناز محبی گفت:

  با سلام

  علاقه مند به شرکت در دوره شما هستم، ممنون می شوم اطلاعات کارگاه برای بنده نیز ارسال شود.

  باسپاس

 18. @دلناز محبی

  @رویا جنوبی

  @علیرضا
  با سلام
  اطلاعات کارگاه به ایمیلهای شما دوستان محترم ارسال شد.
  سربلند باشید

 19. سید مستجاد حسینی گفت:

  از طریق آقای اکبر اکبری تبار اطلاعات لازم را دریفات کردم و علاقمند به شرکت هستم.

 20. میرمعینی گفت:

  با سلام

  علاقه مند به شرکت در این دوره هستم، ممنون می شوم اطلاعات تکمیلی کارگاه برایم ارسال شود

 21. دادرس گفت:

  با سلام
  ممنون میشوم که اطلاعات این کارگاه آموزشی برای من ارسال گردد
  با تشکر

 22. سلام
  بنده هم ممنون میشوم در صورت امکان شرایط را برای بنده نیز ارسال فرمایید.

 23. @پگاه معتمدی
  سلام
  اطلاعات به ایمیل شما ارسال شد.
  سربلند باشید

 24. @دادرس
  سلام
  آدرس ایمیلی که مرقوم فرموده بودید، مشکل دارد و ایمیلهای ما برگشت میخورد. اگر ممکن است در قالب یک نظر دیگر در همین نوشته، ایمیلتان را اعلام فرمائید.
  سربلند باشید

 25. علیرضا گفت:

  سلام.بسیار عالی
  ممنون میشم که اطلاعات مربوط به جزئیات دوره را هم مشخص بفرمایید
  با تشکر

 26. @علیرضا
  سلام
  در این دوره با نگاهی به مدلهای رفتاری و علل استفاده از مدلها شروع میکنیم، مدل دیسک را توضیح خواهم داد، به تفسیر پارامترهای رفتاری پرداخته خواهد شد و در آخرین مرحله در مورد گزارشهایی که به شرکت کنندگان داده خواهد شد، اشاره و بحث خواهد شد.
  در میان بحث، به نیازهای آموزشی هر تیپ رفتاری، مفهوم آموزش در حوزه رفتار و مواردی از این دست هم اشاره و پرداخته خواهد شد.
  معمولاً این کارگاهها را به صورت تعاملی برگزار میکنیم و بعد از مقدمات، تلاش این خواهد بود که بر اساس نیاز شرکت کنندگان بحث را به صورت دو سویه پیش ببریم.
  سربلند باشید

 27. مسعود گفت:

  سلام
  لطفا اطلاعات کارگاه را برای من هم ارسال فرمایید.
  البته اگر کمی بیشتر در مورد مدل دیسک هم توضیح فرمایید بسیار از شما سپاسگذار خواهم بود. در حال حاضر اینطور که من متوجه شدم مدل دیسک یک متد است که توسط الگوهای آن می توان افراد را در گروه های مختلفی دسته بندی کرده و یک جور استعداد یابی نمود. فکر می کنم (البته با توجه به مطلب شما در مورد پروفایل رفتاری) که در واقع این کارگاه برای این است که شرکت کنندگان بیشتر با خودشان آشنا شوند و بفهمند که در چه زمینه ای امکان پیشرفت دارند.

  این تصور من بود. اگر اشتباه بود یا ناقص خیلی خیلی خیلی خوشحال می شوم که آگاه شوم 🙂
  ممنون از لطف و توجه شما.

 28. @مسعود
  سلام
  مدل دیسک یکی از چندین مدل رفتاری است. استفاده های فراوان و متنوع دارد که شما هم به بخشی از آنها اشاره فرمودید. درابن وبلاگ، چیزهایی در این موارد نوشته ام که لابد مطالعه فرموده اید.
  در مورد کارگاه، با کمال شرمندگی ظرفیت این دوره تکمیل شد. اگر شانسی داشتیم، انشاالله در نوبتهای بعدی در خدمت شما خواهم بود.
  سربلند باشید

 29. علی گفت:

  سلام
  تمایل به شرکت در کلاس دارم، امکانش هست؟

 30. ابراهیم گفت:

  این هفته کارگاه آشنایی با مدل دیسک با همت آقای وفا کمالیان و همکارانشان برگزار شد که من هم موفق شدم در آن حضور پیدا کنم. حیفم آمد که کسی را بشناسم و ارزشی که با سخاوت در این کارگاه به شرکت گنندکان آن اهدا شد را با ایشان در میان نگذارم.

  جناب کمالیان را من از وبلاگ آموزنده و الهام بخش ایشان رفتار سازمانی می شناختم و واقعا مشتاق بودم روزی فرصت دیدار با ایشان را پیدا کنم. این فرصت را کارگاه دیسک فراهم کرد که ظاهرا دوستانی نادیده از ایشان درخواست کرده بودند. چشم گیرترین نکته کارگاه ارائه عالی ایشان بود که شخصا کمتر چنین ارائه ای دیده بودم متاسفانه. ارائه ایشان هم شوق آفرین بود و هم پرمحتوا. لحن گرم و بدون سکته ایشان و نحوه مدیریت بحث واقعاً برایم آموزنده بود. کاش بتوانم روزی اینطوری کارم را ارائه کنم! محیط کارگاه هم دوستانه و صمیمی بود و شرکت کنندگان هم جوان. سرزندگی و انرژی آقای کمالیان و پذیرایی همکارانشان باعث شد وقتی وقت سه ساعته کارگاه به ساعت چهارم رسید و ختم جلسه اعلام شد من جا بخورم چون آنقدر خوش گذشته بود که فکر کردم بیشتر از یک ساعت نباید گذشته باشد. البته انصافا کیک صبحانه ای که در جلسه دادند با اینکه خوشمزه بود ولی خشک بود جوری که قاشق چنگالی که برای صرف آن دادند بکار نیامد و مجبور شدم از دندان کمک بگیرم 🙂

  از حاشیه گذشته، من هنوز در شوک اطلاعاتی هستم که در کارگاه به من از رفتارم داده شد. احساس می کنم تا دیروز فقط نصف خودم را درست می دیدم! در واقع خودم را نصفه می دیدم! دیروز نیمه دوم خودم را هم دیدم. الان خیلی حس خوبی دارم و خیلی آرامتر شده ام. حس می کنم حالا خیلی کارها می توانم بکنم که قبلا فکر می کردم اصلا در توانایی های من نیست یا من خرابش می کنم چون دیگران را از خودم می رانم یا نمی توانم روی دیگران اثر بگذارم و حریف مسائل حاشیه ای نمی شوم و کم می آورم. واقعاً بابت همه اینها از این امکانی که جناب کمالیان و همکاران و دوستانشان فراهم آوردند بی نهایت سپاس گزارم.

  نحوه برگزاری به این صورت بود که چند روز قبل از برگزاری کارگاه در یک تست آنلاین دیسک شرکت کردم که حاوی سوالات ساده ای درباره رفتارم در محیط کار بود. کارگاه آشنایی با مدل دیسک با ارائه یک گزارش از نتیجه آن تست شروع شد: به هر کس یک صفحه «گزارش خودآگاهی» دادند که همراهش یک نمودار دیسک هم بود. وقتی گزارش را خواندم به خودم گفتم اگر کسی – از جمله خودم – می خواست مرا توصیف کند هرگز ممکن نبود بهتر از این بشود! جالب اش اینجا بود که نه فقط با بهترین کلمات مرا معرفی می کرد بلکه نیمه ناشناخته خودم را به من نشان می داد. می دانستم سیستماتیک و دقیق و اهل تعمق ام ولی وقتی خواندم که اهل ارتباط و خوش محضر و اثرگذارم واقعاً جا خوردم. بعد یادم آمد که این صفات را کسان دیگری هم به من داده اند اما من همیشه به حساب تعارف گذاشته ام. ولی اینجا که کسی با من تعارف نداشت! نصف صفات منفی که خودم به خودم نسبت می دادم در لحظه یادم رفت و حالم واقعاً جا آمد طوری که وقتی بعد کارگاه دوباره توی جاده افتادم تا به خانه برگردم نفهمیدم چطوری سه ساعت راه گذشت در حالی که صبح داشت پشت فرمان خوابم می برد و توی راه چندجا اشتباه پییچدم و دیر رسیدم.

  در ادامه کارگاه جناب کمالیان مدل دیسک را تشریح کردند و به سوالات پاسخ دادند. گزارش های تکمیلی دیگری هم در ادامه کار داده شد که نکات بسیار خوبی درباره رفتار سازمانی در آن بود از جمله روشهای بیشینه کردن پتانسیل افراد و مسئولیتهای مناسب برای افراد با توجه به شاخصه های رفتاری آنها. با اینکه زمان مقرر کارگاه تمام شده بود جناب کمالیان لطف کردند و به درخواست بچه ها یکی یکی به هرکس کامنت کوتاهی درباره پروفایل رفتاری اش دادند. کامنتی که به من دادند واقعا برایم جالب بود. گفتند: تو از اینها نیستی که یک گزارش می دهی و پته یکی را روی آب میریزی؟! نتوانستم جلوی خنده خودم را بگیرم چون این اواخر خودم متوجه شده بودم که برخی اوقات گزارش های به اصطلاح فنی من همین نقش پته روی آب ریختن را داشته است. سوالی هم درباره نارضایتی مدیرم پرسیدم و ایشان جواب شایسته ای دادند.

  کارگاه در مجموع بسیار آموزنده و الهام بخش و همینطور مفرح و لذت بخش بود و صدای گرم و پرانرژی آقای کمالیان هم آن را برای من فراموش نشدنی کرد. راستش آنقدر این نظریه دیسک جالب بود که وسوسه یادگیری کاملش همه را گرفت. بعد کارگاه من آرزو می کردم کاش دوره خیلی مفصل تر بود! البته چیزی نگفتم چون فکر کردم مثل این تلفن هایی می شود که برنامه های تلویزیونی از مخاطبانشان پخش می کنند که طرف فقط می گوید: لطفا وقت برنامه بیشتر شود! ولی معلوم شد همه شرکت کننده ها از ایشان همین را خواسته اند. امیدوارم هر چه زودتر فرصتش فراهم شود.

 31. @ابراهیم
  سلام
  من واقعا چیزی برای نوشتن و تشکر از لطف و حوصله شما ندارم. جز یکی دو نکته کوچک:
  – کیک واقعاً خاشک بود، چنگال من هم شکست؛ اما عقلم نرسید که از دندان استفاده کنم. آن ساعت شیرینی فروشها نیستند، ما مجبور شدیم روز قبل بخریم، بسته بندی کنیم که خشک نشود، اما گویا بسته بندی ما نشتی داشته است:-)
  – با توجه به اینکه شما را نمیشناختم، نمیدانستم که شما کدامیک از دوستان هستید، اما هر بار که شما را نگاه کردم، با لبخندی مواجه شدم. این را جمع کنید با نوشته های مفرح و مفصل که مینویسید، و آن وقت ببینید میشود این آدم I نداشته باشد؟ این یکی از خاصیتهای این شناخت خود است که شما چقدر قشنگ با I تان بیانش کردید: نصفه خودم را دیدم! حالا امیدوارم خیلی بیشتر موفق باشید.
  – این شما و سایر دوستان بودید که لطف کردید، از راههای دور و نزدیک، از ۳ ساعت فاصله شما تا فاصله بجنورد تا تهران، و تا اصفهان تا تهران، من را شرمنده کردید و وقت گرانبهایتان را به شنیدن حرفهای من اختصاص دادید. من هستم که باید تشکر کنم و جدا ممنونم.

  امیدوارم این کارگاهها را بتوانیم ادامه دهیم و من باز هم از شما انرژی بگیرم.
  جدا ممنون و شرمنده بابت کیک 🙂
  سربلند باشید

 32. وکیلی گفت:

  سلام
  خیلی خیلی سپاسگزارم .عالی ی ی ی بود. اینکه بقول آقای ابراهیم نیمه ناشناخته ما را به خودمان شناساندید فکر می کنم بهترین نتیجه ای بود که میتوانستم از چنین کارگاهی بگیرم. بی تعارف می گویم یکی از بزرگترین شانس های زندگی من که میتواند باعث پیشرفت کاریم شود آشنا شدن با شما و استفاده از تجربه های ارزشمند تان ست . امیدوارم همچنان خوش شانس بمانم
  ضمن اینکه از سرکار خانم باغی و جناب آقای نبوی هم که برای بهتر برگزارشدن کارگاه زحمت کشیدند سپاسگزارم
  پاینده باشید

 33. @وکیلی
  سلام
  از لطف شما متشکرم. ممنونم که در میان مشغله های کاری، وقتی را به حضور در این کارگاه اختصاص دادید. متوجه هستم که شما و سایر دوستانی که اینجا و چه با ایمیل نظراتتان را ارسال کرده اید، بزرگوارانه کمتر به کاستی ها پرداخته اید و از این بزرگواری هم متشکرم.
  این من یا ارائه ای که در کارگاه انجام شد نبود که نیمه پنهان شما به خودتان نشان داد، این شما بودید که در پی شناخت خود بودید و شاس ما بود که این کارگاه را برای این کار انتخاب کردید. این میل و غریزه است که شما و امثال شما را که در پی گذر از خوب بودن به سوی تعالی هستید، راهنمائی میکند، نه من و نه امثال من.
  حالا راهتان سخت تر شده است. میدانید که که هستید و میدانید که چاره ای جز بهتر شدن ندارید. امیدوارم در ادامه این راه، باز هم موفق تر باشید، شما و همه دوستان دیگر.
  سربلند باشید

 34. آقای ابراهیم حیدری عزیز، علاوه بر نوشته مبسوطشان در اینجا، مطلبی هم در وبلاگشان منتشر کرده اند:
  http://eheydari.com/1393/04/disc-workshop/
  از ایشان ممنونم.
  سربلند باشید

 35. رامتین گفت:

  سلام .
  کارگاه برگزار شد ؟ آیا باز هم برگزار میشود ؟

  مرسی

 36. @رامتین
  سلام
  کارگاه برکزار شد، بازخورد برخی از دوستان را هم همینجا میتوانید ملاحظه کنید.
  امیدوارم بتوانیم دوباره کارگاه را برگزار کنیم. اگر قرار شد برگزار شود، از همین طریق اطلاع رسانی خواهم کرد.
  از لطف و توجه شما متشکرم.
  سربلند باشید

 37. سلام
  نوشته آقای محبی در وبلاگ یک ریال را هم در مورد تجربه حضورشان در این کارگاه و یک کارگاه مشابه دیگر، از دست ندهید.
  اینجاست:
  http://www.1-rial.com/1393/04/29/%d8%af%d9%88%d8%b1%d9%87%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ae%d9%88%d8%af%d8%b4%d9%86%d8%a7%d8%b3%db%8c%d8%8c-%d8%aa%d8%ac%d8%b1%d8%a8%d9%87%e2%80%8c%db%8c-%da%a9%d8%a7%d8%b1%da%af%d8%a7%d9%87-mbti/

  ممنون از آقای محبی
  سربلند باشید

 38. داود گفت:

  سلام
  آمادگی خود را اعلام میکنم

 39. @داود
  با تشکر از لطف شما، در صورت برگزاری کارگاهی دیگر، حتماً در همین وبلاگ اطلاع رسانی خواهد شد.
  امیدوارم با ما بمانید.
  سربلند باشید