زیر و بم در مصاحبه استخدامی

چند روز قبل دوستی از من گله فرمود که چرا تجربه های مصاحبه ات را در وبلاگ به اشتراک نمیگذاری؟

راستش از این فرمایش کمی آزرده شدم، چون من هر چه در این راه تجربه میکنم را به سرعت و بی کم و کاست به اشتراک گذاشته و میگذارم. آن قدر آزرده شدم که چند ساعت وقت صرف کردم تا نوشته های مربوط به مصاحبه های استخدام و ارتقا و گاهی هم مصاحبه های توسعه ای را گردآوری کنم و یکجا قرار دهم. شاید اشکال از من است که خوب ساماندهی نکرده بودم.

تعدادی نوشتۀ دیگر هم بود که با اجازه شما از آنها گدشتم. با تهیه این فهرست حق را به دوست عزیزم دادم و از ایشان بیشتر متشکر شدم. باید منظم تر و ساختار یافته تر مینوشتم تا دستیابی آسان تر میشد.

امیدوارم این فهرست کمک کند که آنچه در حوزه مصاحبه های استخدامی میخواهید، بیابید. اگر نشد، خوشحال میشوم بفرمائید تا در حد بضاعت، نوشته ای تقدیم کنم.

سربلند باشید

اگر مفید بود، عضو شوید و یا به اشتراک بگذارید

برای آشنائی با کاربرد عملی این نوشته ها، در سازمان خودتان، روی عناوین زیر کلیک کنید:

جذب و استخدام

یافتن فرد مناسب برای سمت مناسب و در زمان مناسب، دغدغه اصلی در مرحله جذب و استخدام است. ما در این مرحله همراه شما هستیم و به کمک ابزارهای کارآمد یک سیستم پشتیبان تصمیم گیری به شما پیشنهاد میکنیم.

انگیزش و نگهداشت

وقتی افراد مناسب را انتخاب کردید، بر سر حق الزحمه هم به توافق رسیدید، نگهداشت این کارکنان چندان ساده نخواهد بود. ما امیدواریم بتوانیم همراه شما باشیم تا با پرهیز از سعی و خطا، ریزش نیروهای خود را به حداقل ممکن تقلیل دهید.

ارتقا و توسعه

جنبه های مالی، تنها جاذبه های شغلهای سازمانی نیستند. مسیر پیش رو (کار راهه شغلی) و شایسته سالاری برای کارکنان سازمانها چه بسا مهم تر بوده و به آنها انگیزه میدهد که با جان و دل در سازمان بمانند و نقشی در آینده خود ایفا کنند.

عملکرد و مدیریت

وقتی افراد وارد سازمان میشود و به اصطلاح در پست خود مستقر میشوند، با به کارگیری روشهای ساده و توجه به نیازهای مادی و معنوی کارکنان، میتوانید آنها را به گونه ای مدیریت کنید که روابطی برنده -برنده برای دراز مدت میان شما برقرار باشد.


۷ دیدگاه

 1. پویا گفت:

  سلام. منم قبلا ازتون اینو درخواست کردم. ممنون. دارم شروع میکنم به خوندنشون

 2. پویا گفت:

  سلام مجدد. کامنت مقالات بسته شده؟ مثلا در مقاله فیلم intern خواستم کامنت بذارم ولی چیزی نمیبینم

  • سلام مجدد
   کامنت نویسی برای نوشته های قدیمی بعد از مدتی از عمر نوشته، غیر فعال میشود. این به این خاطر است که همواره بتوانم پاسخگوی کامنتها باشم و چیزی را از دست ندهم، در عین حال (و بیش از مورد قبلی) برای این است که دوستان خواننده و مخاطب، همواره آخرین کامنتها را ببینند. اگر لطف کنید و کامنت را ذیل همین نوشته و احیاناً با درج لینک به نوشته مورد نظر مرقوم فرمائید، ممنون میشوم.
   سربلند باشید

 3. سارا ضیایی گفت:

  سلام
  از اینکه تجربیات ذیقیمت خود را در اختیار ما قرار می دهید بسیار سپاسگزارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *