با متخصصان رایانه

developers

این نوشته به آینده طیف برنامه نویس و متخصصان رایانه اختصاص دارد. طیفی که اکنون بازار کاری بسیار خوب دارند، اما ممکن است این بازار از سوی متخصصان خارجی در همین حوزه، تهدید شود.

  • تجربه ۱ : سازمانی خوش نام و بزرگ و در صنعتی خوب، در پی ۴ کارشناس رایانه در سمتهای مختلف است. ۲ ماه است میگردد، اما کسی نیست.
  • تجربه ۲ : سازمانی کوچک در پی یک نفر برنامه نویس با تجربه حداقلی است. ۶ ماه است جستجو میکند و آگهی هم منتشر کرده است، اما موفق نشده است.
  • تجربه ۳ : ۴ نفر از دوستان، طی یک ماه گذشته با من تماس گرفته و درخواست نیروی برنامه نویس دارند. نتوانسته ام کمکشان کنم.
  • تجربه ۴ : یکی از دوستان برای انجام کارهای کوچک رایانه ای اش به سایتهای فری لنس مراجعه کرده است. رضایت خود را زیر ۴۰% عنوان میکرد.
  • مشاهده شخصی : تعرفه درج آگهی استخدام در حوزه برنامه نویس، در برخی سایتهای کاریابی و استخدام، ۱۰ تا ۲۵ درصد گران تر است.
  • مشاهده شخصی : دوست متخصصی در حوزه برنامه نویسی، از من خواست برایش کار پیدا کنم. به سرعت در دو سازمان خوب، طرفدار پیدا کرد. تماس گرفت که هیچکدام را نمیروم، جای بهتری پیدا کرده ام. شرکتها ساعتها زمان صرف مصاحبه با او کرده و گله مند بودند.
  • اطلاع غیر رسمی : برخی شرکتهای داخلی در حال برون سپاری پروژه های خود به شرکتهای کوچک و ناشناخته هندی و پاکستانی هستند.

اطلاعات فوق، کمی نگران کننده است. بازار نیاز به تخصص برنامه نویسی و رایانه به طور کلی، خیلی داغ است. این جای شکر دارد. اما این نیازی که هست، به درستی پاسخ داده نمیشود. عمده سازمانها از کیفیت خدماتی که از متخصصان این حوزه دریافت میکنند، چه به صورت پروژه ای و چه همکاری استخدامی، راضی نیستند.

این یک زنگ خطر است.

چون اتفاقی که برای سایر کشورها و بازارهای مشابه افتاد، برای ما هم میتواند رخ دهد. شرکتها نمیتوانند مدت زیادی را منتظر باشند تا متخصصان داخلی نیاز آنها را مرتفع کنند. آنها شروع خواهند کرد (و برخی شروع کرده اند) به جستجوی خدمات مورد نیاطزشان از کشورهای دور و نزدیک. اگر این مجرا باز شود، با تجربه ای که آنها از ارائه این خدمات به کشورهای دیگر دارند، نگران خواهم شد که نفع این بازار به متخصصان خودمان نرسد و این غمناک است….

آماری که اخیراً کافه بازار از حجم فعالیتهای حوزه نرم افزارهای تلفن همراه ارائه کرده است، اندازه این بازار را در کشور به خوبی نشان میدهد. این بازاری نیست که کشورهای دیگر به راحتی از آن چشم بپوشند. تردیدم در اینکه هم اکنون نیز متخصصان کشورهای دیگر در این حوزه فعال باشند، واقعاً اندک است. اگر این بازارها بدست آنها برسد، اگر مزه این درآمدها زیر دندان آنها برود، بعید میدانم به این زودی دست از این بازار بکشند.

قبلا هم در این مورد نوشته ام، اما امروز نگران تر هستم…

متخصصان رایانه، به داد شرکتها و نیازهای آنها برسید. بازارتان را از دست ندهید، بازارتان را مدیریت کنید. تک تک شما در مدیریت این بازار نقش دارید. #نقش_من را فراموش نکنید…

سربلند باشید

اگر مفید بود، عضو شوید و یا به اشتراک بگذارید

برای آشنائی با کاربرد عملی این نوشته ها، در سازمان خودتان، روی عناوین زیر کلیک کنید:

جذب و استخدام

یافتن فرد مناسب برای سمت مناسب و در زمان مناسب، دغدغه اصلی در مرحله جذب و استخدام است. ما در این مرحله همراه شما هستیم و به کمک ابزارهای کارآمد یک سیستم پشتیبان تصمیم گیری به شما پیشنهاد میکنیم.

انگیزش و نگهداشت

وقتی افراد مناسب را انتخاب کردید، بر سر حق الزحمه هم به توافق رسیدید، نگهداشت این کارکنان چندان ساده نخواهد بود. ما امیدواریم بتوانیم همراه شما باشیم تا با پرهیز از سعی و خطا، ریزش نیروهای خود را به حداقل ممکن تقلیل دهید.

ارتقا و توسعه

جنبه های مالی، تنها جاذبه های شغلهای سازمانی نیستند. مسیر پیش رو (کار راهه شغلی) و شایسته سالاری برای کارکنان سازمانها چه بسا مهم تر بوده و به آنها انگیزه میدهد که با جان و دل در سازمان بمانند و نقشی در آینده خود ایفا کنند.

عملکرد و مدیریت

وقتی افراد وارد سازمان میشود و به اصطلاح در پست خود مستقر میشوند، با به کارگیری روشهای ساده و توجه به نیازهای مادی و معنوی کارکنان، میتوانید آنها را به گونه ای مدیریت کنید که روابطی برنده -برنده برای دراز مدت میان شما برقرار باشد.