معرفی یک سایت خوب – پادپرس

padpors

گروهی جوان خوش ذوق و با علاقه، گرد هم آمده و سامانه ای به راه انداخته اند که هدفش جذب “مسئله” است. به ظاهر کاری ساده است، اما در باطن کاری است بزرگ که کمک از جانب همه ما را می طلبد. این نوشته را به معرفی این سامانه اختصاص داده ام.

همه ما، هر روز با مشکلاتی مواجه میشویم. گروهی از کنار آن میگذریم، گروهی به آن فکر میکنیم و گروهی نیز دغده ای داریم که چرا این معضل حل نمیشود. این مشکلات طیف وسیعی دارند. از اینکه چرا این قدر غذا در کشور ما دور ریخته میشود، تا اینکه چرا رابطه میان دانشگاه و صنعت خوب و موثر نیست، تا اینکه چرا این همه ایده و دانش، تبدیل به ثروت نمیشود.

اینها همه میتوانند تبدیل به مسئله شوند و وقتی تبدیل به مسئله شدند، میتوان از خرد جمعی استفاده کرد تا آنها را حل کنیم. حل نه به معنی اینکه به کلی رفع شود، حل اقلاً به این معنی که کاری و عملی را برای رفع آن بیازمائیم و از این آموختنها، بهره ببریم و هم یاد بگیریم و هم شاید یکی یا چند تا از آنها را حل کنیم.

این مسئله ها در محیط پراکنده اند، یکی را من میبینم و چند تا را شما. اما اینها جائی جمع نمیشوند، راهکاری نیست که برای آنها راهی اندیشیده شود، بانکی نیست که هر کس به فراخور توان و علاقه اش به آنها بپردازد و گامی در راه حل آنها بردارد.

آنچه این جوانان خوش ذوف کرده اند، به همین سادگی، این است که فضائی برای تجمیع این مسئله ها فراهم کرده اند. فضائی است برای خلاقیت جمعی. من و شما، آنجا میتوانیم تیم شویم و با هم از جای جای این میهن عزیز، در راه حذف این موانع رشد و توسعه و آسایش خودمان و دیگران، نقشی بازی کنیم.

فرصت زیبائی است، راهکار خوبی است. اما بدون حضور ما، این فرصت خوب هم از دست میرود.

به نظرم هر یک از ما میتوانیم در این فضا حاضر شویم، مسئله هایی مطرح کنیم. از اینکه چرا بیکاری هست، چرا کالای ایرانی نمیخریم، چرا پلاسکو فروریخت، چه کنیم که پلاسکو تکرار نشود، محیط زیست را چه میتوان کرد، دریاچه ارومیه را چه کنیم، کشاورزی و مصرف آب را چطور بهبود دهیم و …. میتوانیم بگوئیم و نظرات دیگران را هم بشنویم و نقد کنیم و تعامل کنیم و پیش برویم.

این فضا از دید من فرصت بسیار خوبی است برای تمرین مهارتهای رفتاری. آنجا میتوانیم تحلیلگری، ریز بینی، حل مسئله، مدیریت تعارض و بسیاری مهارتهای رفتاری خود را بسنجیم و توسعه دهیم، بدون اینکه در معرض قضاوتی قرار گیریم.

من استفاده از این فضا را شروع کرده ام. امیدوارم شما هم چنین کنید و مسئله هایی که میبینید را طرح کنید و برای حل مسئله هایی که دیگران طرح کرده اند، یاری کنید. آدرس سایتشان این است : https://padpors.com

سایتشان، در کنار تمام خوبی هایی که چه در طراحی و چه در کاربرد دارد، کاستیهایی هم دارد. در این حوزه هم میتوانید با دادن بازخوردهای خوب، این مهارت را هم تمرین کنید. سراسر سود است و منفعت و سرگرمی…

از همینجا، به سهم خودم، از این دوستان عزیز، از این جوانان خوش فکر، تشکر میکنم که چنین فرصتی را فراهم کرده اند. دست مریزاد و خدا قوت.

سربلند باشید

اگر مفید بود، عضو شوید و یا به اشتراک بگذارید

برای آشنائی با کاربرد عملی این نوشته ها، در سازمان خودتان، روی عناوین زیر کلیک کنید:

جذب و استخدام

یافتن فرد مناسب برای سمت مناسب و در زمان مناسب، دغدغه اصلی در مرحله جذب و استخدام است. ما در این مرحله همراه شما هستیم و به کمک ابزارهای کارآمد یک سیستم پشتیبان تصمیم گیری به شما پیشنهاد میکنیم.

انگیزش و نگهداشت

وقتی افراد مناسب را انتخاب کردید، بر سر حق الزحمه هم به توافق رسیدید، نگهداشت این کارکنان چندان ساده نخواهد بود. ما امیدواریم بتوانیم همراه شما باشیم تا با پرهیز از سعی و خطا، ریزش نیروهای خود را به حداقل ممکن تقلیل دهید.

ارتقا و توسعه

جنبه های مالی، تنها جاذبه های شغلهای سازمانی نیستند. مسیر پیش رو (کار راهه شغلی) و شایسته سالاری برای کارکنان سازمانها چه بسا مهم تر بوده و به آنها انگیزه میدهد که با جان و دل در سازمان بمانند و نقشی در آینده خود ایفا کنند.

عملکرد و مدیریت

وقتی افراد وارد سازمان میشود و به اصطلاح در پست خود مستقر میشوند، با به کارگیری روشهای ساده و توجه به نیازهای مادی و معنوی کارکنان، میتوانید آنها را به گونه ای مدیریت کنید که روابطی برنده -برنده برای دراز مدت میان شما برقرار باشد.


یک دیدگاه