باز هم فوتبال

nekoonam

خبر تلخ است. فوتبال ایران باز هم با محرومیت مواجه شد. آقای جواد نکونام، بازیکنی که به خوش اخلاقی در فوتبال ما معروف است، به خاطر برخوردهای مسابقه ایران و قطر، سه جلسه از همراهی تیم محروم شد. راستی چه شد؟ داستان چه بود؟ چرا چنین شد؟ آیا این داستان تکرار نخواهد شد؟

آنچه رخ داد، و در تصویر فوق گوشه ای از آن دیده میشود، میتواند برای این مربی تازه کار و بازیکن ملی و خوش اخلاق، عواقب بدی داشته باشد. جواد نکونام، یا کمال احترام و فروتنی به محضرش، نتوانست هیجانات خود را کنترل و مدیریت کند. به سوی نیمکت حریف رفت و آنجا رفتارهایی بروز داد که تعبیر فیفا از این حرکات، توهین و تشنج آفرینی بوده است.

این مربی عزیز، نتوانست خود را مدیریت کند. آنگاه انتظار هست که بتواند هیجانات بازیکنان را مدیریت کند؟ آیا این میسر است؟

گوینده و کارشناس محترم رادیو ورزش امروز میفرمود که کارلوس کیروش هم کارهایی از این دست انجام میدهد. درست میگوید، اما کارهای کیروش کنترل شده است. چه بسا اشتباه آقای کیروش این بود که متوجه نشده بود که جنگ روانی او علیه رقیب، بیش از رقیب در نیمکت خودش کسانی را مخاطب دارد که نمیتوانند در مقابل این هیجانات خود را کنترل کنند. او شاید باید میدانست که نکونام بیش از رقیب تحت تاثیر او واقع شده است و شاید این خطا در ارزیابی همراهان، خطای کیروش باشد.

به نظرم بد نیست که در کنار آموزش تمام تکنیکها و روشهای فنی، به تکنیکهای روانشناسی و مهارت نرم هم در دوره های آموزشی مربیان وطنی توجه کنیم. جواد نکونام کسی نیست که با قواعد بین المللی آشنا نباشد، کسی نیست که نداند این کارها چه عواقبی میتوانند داشته باشند، اما شاید در آن لحظه چنان اسیر هیجانات خود شده بود، که نتوانست به آنچه میدانست، فکر کند. این همان هوش هیجانی است، که هم قابل آموزش است هم بسیار بسیار مهم است. شاید مهمتر از پیاده کردن یک نقشه تاکتیکی در زمین حریف.

امیدوارم این محرومیت که علاوه بر مربی، دامنگیر دو بازیکن تیم ملی ما هم شده است، عواقبی در بازی بعدی تیممان نداشته باشد. اما شک نکنید که نگاه جهانی به توانمندی جواد نکونام، تغییر کرده است. این هزینه بزرگی برای ورزش ماست، ورزشی که هر دهه یکی یا دو تا مثل او را پروروش داده است.

امیدوارم کسی به فکر افتد که در این حوزه ها هم روی ورزشکاران بزرگ کشورمان کار شود.

سربلند باشید

اگر مفید بود، عضو شوید و یا به اشتراک بگذارید

برای آشنائی با کاربرد عملی این نوشته ها، در سازمان خودتان، روی عناوین زیر کلیک کنید:

جذب و استخدام

یافتن فرد مناسب برای سمت مناسب و در زمان مناسب، دغدغه اصلی در مرحله جذب و استخدام است. ما در این مرحله همراه شما هستیم و به کمک ابزارهای کارآمد یک سیستم پشتیبان تصمیم گیری به شما پیشنهاد میکنیم.

انگیزش و نگهداشت

وقتی افراد مناسب را انتخاب کردید، بر سر حق الزحمه هم به توافق رسیدید، نگهداشت این کارکنان چندان ساده نخواهد بود. ما امیدواریم بتوانیم همراه شما باشیم تا با پرهیز از سعی و خطا، ریزش نیروهای خود را به حداقل ممکن تقلیل دهید.

ارتقا و توسعه

جنبه های مالی، تنها جاذبه های شغلهای سازمانی نیستند. مسیر پیش رو (کار راهه شغلی) و شایسته سالاری برای کارکنان سازمانها چه بسا مهم تر بوده و به آنها انگیزه میدهد که با جان و دل در سازمان بمانند و نقشی در آینده خود ایفا کنند.

عملکرد و مدیریت

وقتی افراد وارد سازمان میشود و به اصطلاح در پست خود مستقر میشوند، با به کارگیری روشهای ساده و توجه به نیازهای مادی و معنوی کارکنان، میتوانید آنها را به گونه ای مدیریت کنید که روابطی برنده -برنده برای دراز مدت میان شما برقرار باشد.